Domů / Novinky / Malý korýš s velkou silou
Kategorie
Připojení k Facebooku
Přihlásit se
Odběr novinek

Malý korýš s velkou silou

Super Dog - Malý korýš s velkou silou - e-superdog.cz    Je možné, že korýš, který dosahuje délky pouze 60 mm a váží pouze 2 gramy, by mohl být pro zdraví našeho mazlíčka tak důležitý?

Ukázalo se, že ano. Žije ve velmi čistých vodách. Arktický kril je přírodním zdrojem omega-3 kyselin, který má příznivý vliv na jeho zdraví.

Co je arktický krill?

Tento malý korýš se ukazuje, jako velmi důležitým článkem v potravinovém řetězci. Jedná se o potravu mořských ptáků a tuleňů a velryb. Žije v extrémně čistých vodách Antarktidy, v obrovských hejnech, díky nimž jsou z nich získané  mastné kyseliny bez znečištění a velmi cenné pro tělo našich domácích zvířat.

Krill arktický (Euphausia superba) je krevetovitý korýš s délkou asi 6 cm. Obývá nejčistší vody Země - antarktické vody, které jsou mimo dosah nepříznivého dopadu průmyslových zón. Krmí se především fytoplanktonem, a sám je zdrojem potravy pro ryby, velryby, kosatky, tučňáky nebo albatrosy. Celková biomasa tohoto druhu byla odhadnuta na zhruba 100 - 800 milionů tun, což z něj dělá jeden z nejčastěji se vyskytujících organismů na světě. Právě tito korýši jsou zdrojem extrémně cenných minerálů, vitamínů a omega-3 mastných kyselin.

 

Ekologická metoda výlovů.

Výlovy arktického krillu jsou prováděny pouze metodami šetrnými k životnímu prostředí speciálně vybranými jednotkami. Metoda rybolovu zajišťuje odstranění odchytu druhů jiných než krill a péče o přírodní ekosystém. Ulovený krill je předem zpracován ještě na lodi, aby si udržel svou čerstvost a jedinečné hodnoty.

 

Jak to funguje u domácích mazlíčků?

Má podobný účinek jako mořské ryby nebo lososový olej, má však lepší asimilaci živin než u rybích produktů. Navíc je to alternativa pro psy, kteří nemají rádi ryby nebo jsou na ně alergičtí. V sypké formě je tento doplněk stravy vhodnější než jiné oleje. Protože pochází z arktických vod a ne z jiných oceánů, je krill mnohem bezpečnější, pokud jde o kontaminaci toxickými sloučeninami, včetně těžkých kovů.

 

Na co krill používáme?

Cení si ho především lidé, kteří krmí metodou BARF jako doplněk stravy s omega 3 a 6 mastnými kyselinami. Jako výživný doplněk pro šlachy a klouby.

Používá se k léčbě kožních problémů jako stimulátor správného fungování imunitního systému.

Doporučeno pro sterilizované nebo kastrované zvířata kvůli silným ochranným vlastnostem proti volným radikálům.

 

Proč si ho chovatelé zvířat tak chválí?

Osvědčený a hojně používán u chovných psů a koček kvůli vhodné úrovni kyselin EPA a DHA, což ovlivňuje správný vývoj plodů. Podáváme dostatečně brzy jako bohatý zdroj vitamínů A a E, může zvýšit počet jedinců ve vrhu. Vhodné hladiny kyselin EPA a DHA ovlivňují normální vývoj plodů, takže krill se také doporučuje těhotným fenám.

Zklidňuje zánět kůže, zlepšuje stav srsti.

Pravidelným přidáním krillu do denního jídla, bude díky svým vlastnostem, pomáhat na výsledcích vašich chovů

 

Arktický krill pomáhá také aktivním psům

Doporučeno pro pracující psy nebo pro výcvik psích sportů. Poskytuje ochranu proti degeneraci kloubů a zánětu v intenzivně vycvičených svalech. Podporuje vývoj svalové hmoty tím, že snižuje tuk a bolesti svalů po cvičení. Krill a jeho síla budou pro vašeho psa velkou podporou.

 

Pravděpodobně zde nejsou uvedeny všechny vlastnosti tohoto malého korýše, existuje mnoho dalších, ale je důležitým prvkem potravinářské přísady pro všechny psy, bez ohledu na zdravotní problémy.

 

Krill můžete v našem obchodě nalézt zde:

KRILL